Oficjalne forum pomocy serwisu PUN.pl

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2006-12-21 16:47:29

J.J.Okocha
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-21
Liczba postów: 3

Parę zaawansowanych problemów

Witam. Na wstępie muszę zaznaczyć, że jestem bardzo zadowolony z pun.pl [sred]) Jeśli już miałem jakieś problemy, rozwiązałem je sam, lub dzięki temu forum pomocy. Jednak mam jeszcze parę takich, z którymi sam sobie już chyba nie poradzę, a na tym forum nie znalazłem na nie odpowiedzi, więc proszę o pomoc [dblpt])

1. Należenie do paru grup równocześnie.
Da się? Domyślam się, że nie ma takiej opcji, ale być może jakoś inaczej da się rozwiązać mój problem. Polega on na tym, że chcę stworzyć nową grupę (nazwijmy ją "Uprzywilejowani") i chcę aby tylko ona miała ona dostęp do jednego z for. Ok, nie ma problemu. Ale teraz załóżmy, że jeden członek tej grupy awansował i został moderatorem, a drugi np. redaktorem (też mam taką grupę). No i właśnie chcę zrobić, żeby na forum tej grupy "Uprzywilejowani" mieli wstęp członkowie tej grupy oraz ten JEDEN moderator i JEDEN redaktor (reszta moderatorów i redaktorów nie ma mieć wstępu na to forum). Wie ktoś czy da się tak zrobić? Jeśli tak, proszę o instrukcje [sred])

2. Zablokowanie pojedyńczych postów
Chodzi mi o to, żeby w tym konkretnym poście autor nie mógł nic zmieniać (coś tak jakby "Zakmnij wątek" ale dotyczy tylko jednego postu). Po co mi to? Bo np. dopiszę coś (jakiś komentarz czy coś innego) i nie chcę, żeby autor tego postu mógł to usunąć. Da się tak zrobić, albo w inny sposób osiągnąć efekt, o jaki mi chodzi? Jeśli tak, proszę o pomoc.

3. Dłuższe pole do wpisywania tytułu usera.
Więc na swoim forum mam zrobione obrazkowe rangi (dzięki Wam wiem jak je zrobić [sred])) i chciałbym, żeby nad rangą np. Administratora był u góry pogrubiony napis @Administrator (w kolorze czerwonym) a w następnej linijce jakiś tytuł np. Seryjny samobójca (już normalny kolor)
Niżej daję przykład, żebyście mieli pojęcie o co mi chodzi (paintem zrobiłem [sred]))
mojtytulsq5.th.jpg

Normalnie wystarczyłoby wpisać
[color=red*][b*]@Administrator[/b*][/color]  <parę spacji>    Seryjny samobójca  <parę spacji>  [img*]http://adres.obrazka.rangi.jpg[/img*]

(oczywiście bez gwiazdek). Jak widać, taki wpis zajmuje zbyt dużo miejsca i nie mieści się w polu przeznaczonym na wpisanie tutyłu. Czy da się jakoś inaczej uzyskać efekt o jaki mi chodzi? (Np. czy istnieje w BBC code jakiś odpowiednik <br> z HTML'a? Wtedy zamiast spacji mógłbym wpisać ten odpowiednik... Albo czy znacie jakiś serwer inny niż Imageshack do umieszczania obrazków, na którym linki są bardzo krótkie (wtedy też wpis zajmowałby mniej miejsca...)?

4. Nie naliczanie postów w określonych forach
No właśnie, chciałbym aby np. w dziale "Hydepark" posty nie były naliczane. Jak to zrobić?

5. Linki do przeniesionych wątków (nie chcę ich)!
Czy da się jakoś wyłączyć opcję pozostawiania linków do przeniesionych wątków? Bo gdybym sam był adminem, po prostu za każdym razem bym to wyłączał, ale na moim forum będzie więcej adminów/moderatorów i chciałbym w ogóle uniemożliwić im opcję zostawiania takich linków.

6. Mój system warnów i pochwał [sred])
No więc wiem, że pod punBB nie napisano jeszcze modu dotyczącego warnów i pochwał. Ja sobie z tym problemem poradziłem przez punkty reputacji. Ustawiłem adminom i moderatorom możliwość dawania punktów od zerowej ilości postów - czyli oni te moje "warny" i "pochwały" mogą dawać. Pozostałym grupom ustawiłem możliwość dawania punktów na taką liczbę, że wiem, że nigdy jej nie osiągną (np. 7000). W ten sposób warny i pochwały dawać mogą tylko moderatorzy i admini, ale np. sprawdzić powód takiego ostrzeżenia może sprawdzić każdy user u siebie. Dodatkowo kiedy np. daję komuś warna/pochwałę, zmieniam treść jego postu dodając do niego obrazek mówiący o otrzymaniu warna/pochwały. Dlatego właśnie chcę się dowiedzieć, jak zrobić, żeby ten user nie mógł zmienić swojego postu bez zablokowania całego tematu przeze mnie.

Co o tym myślicie? Być może to zawiera jakiś haczyk, którego ja już nie widzę i się nie będzie poprawnie działać? Proszę o odpowiedź.

7. Pytanie z ciekawości [sred])
No więc zauważyłem, że Ojciec Dyrektor często wypowiada się w liczbie mnogiej [dblpt]D. Chciałbym się dowiedzieć - o ile nie jest to tajemnica oczywiście - ile osób liczy ekipa pun.pl [dblpt])


Bardzo proszę o pomoc w opisanych problemach i z góry za nią dziękuję [dblpt])

Offline

#2 2006-12-22 16:46:57

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,045
WWW

Odp: Parę zaawansowanych problemów

1. Należenie do paru grup równocześnie.

Niestety nie można tego zrobić.

2. Zablokowanie pojedyńczych postów

W sumie to nie ma takiej możliwości, aby zablokować pojedynczy post przed edytowaniem. Na chwilę obecną wyjściem w takiej sytuacji jest zabronienie danej grupie edycji swoich postów.

3. Dłuższe pole do wpisywania tytułu usera.

Na wpisanie tytułu/rangi użytkownika przeznaczone jest 100 znaków. Jeśli ci za mało, to spróbuj zrobić obrazek z tytułem, rangą i czym tam sobie zapragniesz i wklej to w tytuł jako obraz miedzy tagi [img].

4. Nie naliczanie postów w określonych forach

Niestety ni ema takiej możliwości. Pisałem już o tym na forum.

5. Linki do przeniesionych wątków (nie chcę ich)!

Opcji globalnie nie da się wyłączyć. Należy ją odznaczać za każdym razem przy przenoszeniu wątka.

6. Mój system warnów i pochwał [sred])

W sumie dobry pomysł. Co do blokady postów patrz pkt. 2.

7. Pytanie z ciekawości [sred])

Święta trójca - Ja, Ania, Administrator serwera [dblpt]D


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#3 2006-12-23 14:25:16

leinad
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-20
Liczba postów: 9

Odp: Parę zaawansowanych problemów

a co z odpowiedzia na punkt 4 ?
bo ja tez sie zastanawialem czy jest to mozliwe na forum do zrobienia [dblpt])

Offline

#4 2006-12-23 19:59:11

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,045
WWW

Odp: Parę zaawansowanych problemów

Sorry, jakoś mi się zapomniało [sred]) Już jest odpowiedź, choć pewnie mało zadowalająca.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#5 2006-12-23 20:15:40

leinad
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-20
Liczba postów: 9

Odp: Parę zaawansowanych problemów

szkoda ze nie ma takiej mozliwosci
i dziekuje za odpowiedz [dblpt])
w takim razie napisze w propozycjach aby cos takiego wprowadzic [dblpt])

Offline

#6 2006-12-27 13:45:35

J.J.Okocha
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-21
Liczba postów: 3

Odp: Parę zaawansowanych problemów

Sorry, że tak długo nie odpowiadałem, ale net mi się rozwalił [dblpt][slash]

Więc bardzo dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź [dblpt])

Mam jeszcze jedno pytanie:

tomek napisał/a:

Stwórz specjalną grupę dla moderatora oraz redaktora i nadaj im odpowiednie prawa z dostępem do tego jednego forum.

Wtedy chyba moderator straci swoje prawa (nie będzie widział opcji Administracja itd.) bo nie da się stworzyć nowej grupy na podstawie grupy moderatora... Z resztą, nie tylko ja mam taki problem: [KLIKNIJ TUTAJ]

Oczywiście wolałbym, żeby ten moderator zachował swoje prawa i równocześnie mógł wejść na tamto forum... Da się coś zrobić?
[sred])

Offline

#7 2006-12-29 17:38:34

tomek
Ojciec Dyrektor
Skąd: w nim ta moc?
Dołączył: 2006-02-16
Liczba postów: 4,045
WWW

Odp: Parę zaawansowanych problemów

Niestety nie da się tak zrobić. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.


Darmowe forum - załóż własne forum za darmo!

Offline

#8 2006-12-29 18:28:18

J.J.Okocha
Użytkownik
Dołączył: 2006-12-21
Liczba postów: 3

Odp: Parę zaawansowanych problemów

OK dzięki za informacje.

Offline

#9 2008-08-31 12:52:57

Magda
Użytkownik
Dołączył: 2007-10-09
Liczba postów: 19

Odp: Parę zaawansowanych problemów

Witam. Pozwolę sobie założyć tutaj posta bo w tym wątku było już mówione o tym zagadnieniu, a niestety innego wątku nie znalazłam (najwyżej ktoś może przenieść [dblpt]))

Wiem ze było mówione o tym ze funkcja wyłączenia podliczania postów nie jest do zrealizowania ale znalazłam taki serwer na którym jest to możliwe ( http://www.createphpbb.com/ozone/ - dział gry i zabawy na dole)

I mam taką propozycję: Może byłaby możliwość "podpatrzenia" kodu źródłowego czy coś w tym stylu (nie znam się na tym) i zrobienie czegoś podobnego tyczącego się braku podliczania postów na forach pun.pl?

Proszę o odpowiedź

Ostatnio edytowany przez Magda (2008-08-31 12:53:41)

Offline

#10 2008-09-01 22:24:14

Sasuke Uchiha
Użytkownik
Skąd: znam Puna ?
Dołączył: 2008-06-30
Liczba postów: 2,644

Odp: Parę zaawansowanych problemów

Magda mogłaś założyć własny wątek ale Ok [sred])
Z takim pytaniem teraz wyjechałaś ale postaram sie pomóc...
Nie jestem Adminem Pun.pl ale chyba nie można by było zrobić czegoś takiego( do końca sie nie znam ) ale o takimczymś decyduje tomek więc jego powinnaś zapytać ale chyba nie można tak zrobić...


Sukcesy trwają, dopóki ich ktoś nie spieprzy. Porażki są wieczne. ~ Gregory House

Offline

#11 2008-09-02 17:24:21

Rudik
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2007-06-18
Liczba postów: 5,530

Odp: Parę zaawansowanych problemów

Magda -
nie da się tego zrobić z kodu, ponieważ takowy nie istnieje. To jest mod, którego trzeba ściągnąć i zainstalować, to już zależy od tomka.

Offline

#12 2008-09-02 18:53:18

Magda
Użytkownik
Dołączył: 2007-10-09
Liczba postów: 19

Odp: Parę zaawansowanych problemów

Dzięki za odpowiedzi [dblpt])

No cóż, szkoda, jednak może Tomek kiedyś tu zaglądnie i coś wykombinuje [dblpt])

Offline

#13 2008-09-02 22:05:49

Pinhead
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-13
Liczba postów: 5

Odp: Parę zaawansowanych problemów

Ja mam następujące pytanie. Czy istnieje jakakolwiek, oprócz ręcznego zapisu stron z poziomu przeglądarki, metoda ARCHIWIZACJI forum do katalogu na dysku lokalnym ? Wyszukiwanie w wątkach sie nie powiodło. Serwery, jak wiadomo, bywają zawodne, a szkoda byłoby utracić posty z forum.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Offline

#14 2008-09-02 22:15:38

Mangel
Użytkownik
Skąd: mam ten profil?
Dołączył: 2007-06-23
Liczba postów: 17,243
WWW

Odp: Parę zaawansowanych problemów

Nie istnieje taki sposób - a serwer pun.pl jeszcze nigdy nie nawalił (aż tak żeby coś tracić).

PS. Mógłbyś na przyszłość zakładać własne wątki z pytaniamni.


"Na trolla pewne są tylko dwie pewne metody, jedna samopowtarzalna i druga, wymagająca przeładowania ręcznego." - Mangel
ln3m

Offline

#15 2008-09-02 22:25:08

Pinhead
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-13
Liczba postów: 5

Odp: Parę zaawansowanych problemów

Dopisałem się tutaj, Mangel, by nie zaśmiecać forum dodatkowym wątkiem - wydaje mi się że to pytanie jest z gatunku tych trochę bardziej zaawansowanych. Ale w przyszłości skorzystam z Twojej sugestii. I thx za odpowiedź.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
4ife - polskiserwersluzbmundurowych-pssm - lodzkieforumsportowe - loadcity - dux